XTAL OSC TCXO 32.7680KHZ CMOS
Product Attributes:
SeriesATXK-H11
Product StatusActive
Base ResonatorCrystal
TypeTCXO
Frequency32.768 kHz
FunctionEnable/Disable
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±5ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2µA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.129" L x 0.102" W (3.28mm x 2.58mm)
Height - Seated (Max)0.057" (1.45mm)
Spread Spectrum Bandwidth-
in stockINR 503.99999999999994
Abracon LLC
Description of product
XTAL OSC TCXO 32.7680KHZ CMOS
Product Attributes:
SeriesATXK-H11
Product StatusActive
Base ResonatorCrystal
TypeTCXO
Frequency32.768 kHz
FunctionEnable/Disable
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±5ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Current - Supply (Max)2µA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead