XTAL OSC XO 32.7680KHZ CMOS SMD
Product Attributes:
SeriesASEK
TypeXO (Standard)
Frequency32.768 kHz
FunctionEnable/Disable
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)1.5mA
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
Spread Spectrum Bandwidth-
in stockINR 377.28000000000003
Abracon LLC
Description of product
Product Attributes:
SeriesASEK
TypeXO (Standard)
Frequency32.768 kHz
FunctionEnable/Disable
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Current - Supply (Max)1.5mA
Package / Case4-SMD, No Lead