XTAL OSC XO 50.0000MHZ CMOS SMD
TypeXO (Standard)
Frequency50 MHz
FunctionEnable/Disable
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)19mA
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
Spread Spectrum Bandwidth-
TT-DKEY-535-ASE-50.000MHZ-L-C-TTR-ND,535-ASE-50.000MHZ-L-C-TCT-ND,535-ASE-50.000MHZ-L-C-TDKR-ND
in stockINR 162.71999999999997
Abracon LLC
1 1
Abracon LLC 535-ASE-50.000MHZ-L-C-TTR-ND,535-ASE-50.000MHZ-L-C-TCT-ND,535-ASE-50.000MHZ-L-C-TDKR-ND
Sku: TT-DKEY-535-ASE-50.000MHZ-L-C-TTR-ND,535-ASE-50.000MHZ-L-C-TCT-ND,535-ASE-50.000MHZ-L-C-TDKR-ND
Description of product
TypeXO (Standard)
Frequency50 MHz
FunctionEnable/Disable
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Current - Supply (Max)19mA
Package / Case4-SMD, No Lead