XTAL OSC XO 29.4912MHZ CMOS SMD
TypeXO (Standard)
Frequency29.4912 MHz
FunctionEnable/Disable
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)13mA
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
Spread Spectrum Bandwidth-
TT-DKEY-535-ASE-29.4912MHZ-L-C-TTR-ND,535-ASE-29.4912MHZ-L-C-TCT-ND,535-ASE-29.4912MHZ-L-C-TDKR-ND
in stockINR 192.96
Abracon LLC
Description of product
TypeXO (Standard)
Frequency29.4912 MHz
FunctionEnable/Disable
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Current - Supply (Max)13mA
Package / Case4-SMD, No Lead