XTAL OSC XO 14.7456MHZ CMOS SMD
Product Attributes:
SeriesASE
TypeXO (Standard)
Frequency14.7456 MHz
FunctionEnable/Disable
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)7mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
Spread Spectrum Bandwidth-
TT-DKEY-535-ASE-14.7456MHZ-L-C-TTR-ND,535-ASE-14.7456MHZ-L-C-TCT-ND,535-ASE-14.7456MHZ-L-C-TDKR-ND
in stockINR 175.68
Abracon LLC
Description of product
Product Attributes:
SeriesASE
TypeXO (Standard)
Frequency14.7456 MHz
FunctionEnable/Disable
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Current - Supply (Max)7mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead