OSC XO 24.000MHZ 3.3V CMOS SMD
Product Attributes:
SeriesASAAIG
Product StatusActive
Base ResonatorCrystal
TypeXO (Standard)
Frequency24 MHz
FunctionEnable/Disable
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)10mA
RatingsAEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)
Spread Spectrum Bandwidth-
in stockINR 164.16
Abracon LLC
Description of product
OSC XO 24.000MHZ 3.3V CMOS SMD
Product Attributes:
SeriesASAAIG
Product StatusActive
Base ResonatorCrystal
TypeXO (Standard)
Frequency24 MHz
FunctionEnable/Disable
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Current - Supply (Max)10mA
RatingsAEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead