XTAL OSC VCOCXO 100.0000MHZ CMOS
Product Attributes:
SeriesAOCJY
Product StatusActive
Base ResonatorCrystal
TypeVCOCXO
Frequency100 MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppb
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead, 5 Leads
Size / Dimension1.000" L x 0.866" W (25.40mm x 22.00mm)
Height - Seated (Max)0.500" (12.70mm)
Spread Spectrum Bandwidth-
TT-DKEY-535-AOCJY-100.000MHZ-E-TTR-ND,535-AOCJY-100.000MHZ-E-TCT-ND,535-AOCJY-100.000MHZ-E-TDKR-ND
in stockINR 17254.079999999998
Abracon LLC
Description of product
Product Attributes:
SeriesAOCJY
Product StatusActive
Base ResonatorCrystal
TypeVCOCXO
Frequency100 MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppb
Absolute Pull Range (APR)-
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount