2.4/5GHZ WIFI FLEXIBLE ANT
Product Attributes:
SeriesAFG
Product StatusActive
RF Family/StandardBluetooth, General ISM, WiFi
Frequency GroupUHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (3GHz ~ 4GHz), SHF (f > 4GHz)
Frequency (Center/Band)2.45GHz, 5.5GHz
Frequency Range2.4GHz ~ 2.5GHz, 5.15GHz ~ 5.85GHz
Antenna TypeFlat Patch
Number of Bands2
VSWR3
Return Loss-
Gain8.12dBi
Power - Max-
FeaturesCable - 200mm
TerminationIPEX-1(F)
Ingress Protection-
Grade-
Qualification-
Mounting TypeAdhesive
Height (Max)0.008" (0.20mm)
ApplicationsBluetooth, ISM, Wi-Fi, Zigbee™
TT-DKEY-535-AFG4507W2S-0200S-ND
in stockINR 241.92
Abracon LLC
1 1
Abracon LLC 535-AFG4507W2S-0200S-ND
Sku: TT-DKEY-535-AFG4507W2S-0200S-ND
Description of product
2.4/5GHZ WIFI FLEXIBLE ANT
Product Attributes:
SeriesAFG
Product StatusActive
Antenna TypeFlat Patch
Number of Bands2
VSWR3
Return Loss-
Gain8.12dBi
Power - Max-
FeaturesCable - 200mm
TerminationIPEX-1(F)
Ingress Protection-
Grade-
Qualification-
Mounting TypeAdhesive
Height (Max)0.008" (0.20mm)