ANTENNA PCB WIDEBAND 5G 4G CELLU
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
RF Family/StandardCellular
Frequency GroupWide Band
Frequency (Center/Band)649MHz, 829MHz, 2.2GHz, 4.35GHz
Frequency Range600MHz ~ 698MHz, 698MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.69GHz, 2.69GHz ~ 6GHz
Antenna TypeFlat Patch
Number of Bands4
VSWR2, 2.8, 3
Return Loss-
Gain-2dBi, 0.7dBi, 3dBi, 4dBi
Power - Max-
FeaturesCable - 100mm
TerminationIPEX MHF1 (U.FL)
Ingress Protection-
Grade-
Qualification-
Mounting TypeAdhesive
Height (Max)0.006" (0.16mm)
Applications4G, 5G, Cat-M, Cat-M1, CBRS, IoT, LTE, LTE Cat 1, LTE-M, NB-IoT
TT-DKEY-535-ABB1102L-0100I-ND
in stockINR 514.0799999999999
Abracon LLC
1 1
Abracon LLC 535-ABB1102L-0100I-ND
Sku: TT-DKEY-535-ABB1102L-0100I-ND
Description of product
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
RF Family/StandardCellular
Frequency GroupWide Band
Antenna TypeFlat Patch
Number of Bands4
VSWR2, 2.8, 3
Return Loss-
Gain-2dBi, 0.7dBi, 3dBi, 4dBi
Power - Max-
FeaturesCable - 100mm
TerminationIPEX MHF1 (U.FL)
Ingress Protection-
Grade-
Qualification-
Mounting TypeAdhesive
Height (Max)0.006" (0.16mm)