RF ANT 2.45GHZ PATCH
Product Attributes:
SeriesABAR
Product StatusActive
RF Family/Standard802.15.4, Bluetooth, WiFi
Frequency GroupUHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency (Center/Band)2.45GHz
Frequency Range2.4GHz ~ 2.484GHz
Antenna TypeFlat Patch
Number of Bands1
VSWR2.7, 1.63, 1.66
Return Loss-
Gain1.52dBi, 2.28dBi, 1.89dBi
Power - Max-
FeaturesCable - 250mm
TerminationIPEX
Ingress Protection-
Grade-
Qualification-
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.031" (0.80mm)
ApplicationsBluetooth, Wi-Fi, Zigbee™
TT-DKEY-535-ABAR1504-S2450-ND
in stockINR 443.52
Abracon LLC
1 1
Abracon LLC 535-ABAR1504-S2450-ND
Sku: TT-DKEY-535-ABAR1504-S2450-ND
Description of product
RF ANT 2.45GHZ PATCH
Product Attributes:
SeriesABAR
Product StatusActive
Frequency (Center/Band)2.45GHz
Antenna TypeFlat Patch
Number of Bands1
VSWR2.7, 1.63, 1.66
Return Loss-
Gain1.52dBi, 2.28dBi, 1.89dBi
Power - Max-
FeaturesCable - 250mm
TerminationIPEX
Ingress Protection-
Grade-
Qualification-
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.031" (0.80mm)