IC RF SWITCH SP5T 6GHZ 24LFCSP
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
RF TypeGeneral Purpose
TopologyAbsorptive
CircuitSP5T
Frequency Range100MHz ~ 6GHz
Isolation46dB
Insertion Loss1.8dB
Test Frequency6GHz
P1dB-
IIP357dBm
Features-
Impedance50Ohm
Voltage - Supply3V ~ 5.25V
Operating Temperature-40°C ~ 105°C (TC)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case24-WFQFN Exposed Pad, CSP
Supplier Device Package24-LFCSP (4x4)
Grade-
Qualification-
TT-DKEY-505-ADRF5250BCPZ-R7TR-ND,505-ADRF5250BCPZ-R7CT-ND,505-ADRF5250BCPZ-R7DKR-ND
in stockINR 1529.2799999999997
Analog Devices Inc.
1 1
Analog Devices Inc. 505-ADRF5250BCPZ-R7TR-ND,505-ADRF5250BCPZ-R7CT-ND,505-ADRF5250BCPZ-R7DKR-ND
Sku: TT-DKEY-505-ADRF5250BCPZ-R7TR-ND,505-ADRF5250BCPZ-R7CT-ND,505-ADRF5250BCPZ-R7DKR-ND
Description of product
IC RF SWITCH SP5T 6GHZ 24LFCSP
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
RF TypeGeneral Purpose
TopologyAbsorptive
CircuitSP5T
Frequency Range100MHz ~ 6GHz
Isolation46dB
Insertion Loss1.8dB
Test Frequency6GHz
P1dB-
IIP357dBm
Impedance50Ohm
Voltage - Supply3V ~ 5.25V