12W 1500J 1K OHMS 10% SLAB
Product Attributes:
Series500
Part StatusActive
Resistance1 kOhms
Tolerance±10%
Power (Watts)12W
CompositionCeramic
Temperature Coefficient0/ -800ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 230°C
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Coating, Housing Type-
Mounting FeatureBrackets (not included)
Size / Dimension2.000" L x 0.252" W (50.80mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)1.500" (38.10mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseRadial, Flat Oval
Failure Rate-
TT-DKEY-502AS102KDG2-ND
in stockINR 6670.21344
Ohmite
1 1
Ohmite 502AS102KDG2-ND
Ohmite 502AS102KDG2-ND
Sku: TT-DKEY-502AS102KDG2-ND
Description of product
12W 1500J 1K OHMS 10% SLAB
Product Attributes:
Series500
Part StatusActive
Resistance1 kOhms
Tolerance±10%
Power (Watts)12W
CompositionCeramic
Coating, Housing Type-