XTAL OSC TCXO 10MHZ 3.3V SNW
Product Attributes:
SeriesECS-TXO32-S3
Product StatusActive
Base ResonatorCrystal
TypeTCXO
Frequency10 MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±280ppb
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)3mA
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
in stockINR 1556.6399999999999
ECS Inc.
Description of product
XTAL OSC TCXO 10MHZ 3.3V SNW
Product Attributes:
SeriesECS-TXO32-S3
Product StatusActive
Base ResonatorCrystal
TypeTCXO
Frequency10 MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±280ppb
Absolute Pull Range (APR)-
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)3mA
Package / Case4-SMD, No Lead