XTAL OSC XO 1.0MHZ HCMOS SMD
Product Attributes:
SeriesECS-7050MV MultiVolt™
Product StatusActive
Base ResonatorCrystal
TypeXO (Standard)
Frequency1 MHz
FunctionEnable/Disable
OutputHCMOS
Voltage - Supply1.6V ~ 3.6V
Frequency Stability±50ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.067" (1.70mm)
TT-DKEY-50-ECS-7050MV-010-BN-TR-ND,50-ECS-7050MV-010-BN-CT-ND,50-ECS-7050MV-010-BN-DKR-ND
in stockINR 164.16
ECS Inc.
1 1
ECS Inc. 50-ECS-7050MV-010-BN-TR-ND,50-ECS-7050MV-010-BN-CT-ND,50-ECS-7050MV-010-BN-DKR-ND
Sku: TT-DKEY-50-ECS-7050MV-010-BN-TR-ND,50-ECS-7050MV-010-BN-CT-ND,50-ECS-7050MV-010-BN-DKR-ND
Description of product
XTAL OSC XO 1.0MHZ HCMOS SMD
Product Attributes:
SeriesECS-7050MV MultiVolt™
Product StatusActive
Base ResonatorCrystal
TypeXO (Standard)
Frequency1 MHz
FunctionEnable/Disable
OutputHCMOS
Voltage - Supply1.6V ~ 3.6V
Frequency Stability±50ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead