XTAL OSC XO 8.0000MHZ HCMOS SMD
Product Attributes:
SeriesECS-3225MV MultiVolt™
TypeXO (Standard)
Frequency8 MHz
FunctionEnable/Disable
OutputHCMOS
Voltage - Supply1.62V ~ 3.63V
Frequency Stability±50ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)3mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
TT-DKEY-50-ECS-3225MV-080-BN-TR-ND,50-ECS-3225MV-080-BN-CT-ND,50-ECS-3225MV-080-BN-DKR-ND
in stockINR 174.24
ECS Inc.
1 1
ECS Inc. 50-ECS-3225MV-080-BN-TR-ND,50-ECS-3225MV-080-BN-CT-ND,50-ECS-3225MV-080-BN-DKR-ND
Sku: TT-DKEY-50-ECS-3225MV-080-BN-TR-ND,50-ECS-3225MV-080-BN-CT-ND,50-ECS-3225MV-080-BN-DKR-ND
Description of product
Product Attributes:
SeriesECS-3225MV MultiVolt™
TypeXO (Standard)
Frequency8 MHz
FunctionEnable/Disable
OutputHCMOS
Voltage - Supply1.62V ~ 3.63V
Frequency Stability±50ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)3mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead