XTAL OSC XO 100.0000MHZ CMOS SMD
Product Attributes:
SeriesECS-2520MVQ MultiVolt™
TypeXO (Standard)
Frequency100 MHz
FunctionEnable/Disable
OutputHCMOS
Voltage - Supply1.6V ~ 3.6V
Frequency Stability±50ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)20mA
RatingsAEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.035" (0.90mm)
TT-DKEY-50-ECS-2520MVQ-1000-BN-TR-ND,50-ECS-2520MVQ-1000-BN-CT-ND,50-ECS-2520MVQ-1000-BN-DKR-ND
in stockINR 233.28
ECS Inc.
1 1
ECS Inc. 50-ECS-2520MVQ-1000-BN-TR-ND,50-ECS-2520MVQ-1000-BN-CT-ND,50-ECS-2520MVQ-1000-BN-DKR-ND
Sku: TT-DKEY-50-ECS-2520MVQ-1000-BN-TR-ND,50-ECS-2520MVQ-1000-BN-CT-ND,50-ECS-2520MVQ-1000-BN-DKR-ND
Description of product
Product Attributes:
SeriesECS-2520MVQ MultiVolt™
TypeXO (Standard)
Frequency100 MHz
FunctionEnable/Disable
OutputHCMOS
Voltage - Supply1.6V ~ 3.6V
Frequency Stability±50ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)20mA
RatingsAEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead