XTAL OSC XO 50.0000MHZ CMOS SMD
Product Attributes:
SeriesECS-2520MV MultiVolt™
TypeXO (Standard)
Frequency50 MHz
FunctionEnable/Disable
OutputHCMOS
Voltage - Supply1.6V ~ 3.6V
Frequency Stability±20ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)8.5mA
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.035" (0.90mm)
TT-DKEY-50-ECS-2520MV-500-DN-TR-ND,50-ECS-2520MV-500-DN-TRCT-ND,50-ECS-2520MV-500-DN-TRDKR-ND
in stockINR 172.79999999999998
ECS Inc.
1 1
ECS Inc. 50-ECS-2520MV-500-DN-TR-ND,50-ECS-2520MV-500-DN-TRCT-ND,50-ECS-2520MV-500-DN-TRDKR-ND
Sku: TT-DKEY-50-ECS-2520MV-500-DN-TR-ND,50-ECS-2520MV-500-DN-TRCT-ND,50-ECS-2520MV-500-DN-TRDKR-ND
Description of product
Product Attributes:
SeriesECS-2520MV MultiVolt™
TypeXO (Standard)
Frequency50 MHz
FunctionEnable/Disable
OutputHCMOS
Voltage - Supply1.6V ~ 3.6V
Frequency Stability±20ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)8.5mA
Package / Case4-SMD, No Lead