XTAL OSC XO 12.0000MHZ CMOS SMD
Product Attributes:
SeriesECS-2033
TypeXO (Standard)
Frequency12 MHz
FunctionEnable/Disable
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)7mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case-
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.035" (0.90mm)
TT-DKEY-50-ECS-2033-120-BN-TR3TR-ND,50-ECS-2033-120-BN-TR3CT-ND,50-ECS-2033-120-BN-TR3DKR-ND
in stockINR 164.16
ECS Inc.
1 1
ECS Inc. 50-ECS-2033-120-BN-TR3TR-ND,50-ECS-2033-120-BN-TR3CT-ND,50-ECS-2033-120-BN-TR3DKR-ND
Sku: TT-DKEY-50-ECS-2033-120-BN-TR3TR-ND,50-ECS-2033-120-BN-TR3CT-ND,50-ECS-2033-120-BN-TR3DKR-ND
Description of product
Product Attributes:
SeriesECS-2033
TypeXO (Standard)
Frequency12 MHz
FunctionEnable/Disable
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)7mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case-