XTAL OSC XO 24.0000MHZ HCMOS SMD
Product Attributes:
SeriesECS-2018
TypeXO (Standard)
Frequency24 MHz
FunctionEnable/Disable
OutputHCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)2.5mA
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.035" (0.88mm)
TT-DKEY-50-ECS-2018-240-BN-TR3TR-ND,50-ECS-2018-240-BN-TR3CT-ND,50-ECS-2018-240-BN-TR3DKR-ND
in stockINR 129.6
ECS Inc.
1 1
ECS Inc. 50-ECS-2018-240-BN-TR3TR-ND,50-ECS-2018-240-BN-TR3CT-ND,50-ECS-2018-240-BN-TR3DKR-ND
Sku: TT-DKEY-50-ECS-2018-240-BN-TR3TR-ND,50-ECS-2018-240-BN-TR3CT-ND,50-ECS-2018-240-BN-TR3DKR-ND
Description of product
Product Attributes:
SeriesECS-2018
TypeXO (Standard)
Frequency24 MHz
FunctionEnable/Disable
OutputHCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)2.5mA
Package / Case4-SMD, No Lead