VARISTOR 100V 250A 1210
Product Attributes:
SeriesTransGuard®
Product StatusActive
Maximum AC Volts60 V
Maximum DC Volts85 V
Varistor Voltage (Min)90 V
Varistor Voltage (Typ)100 V
Varistor Voltage (Max)110 V
Current - Surge250 A
Energy2J
Number of Circuits1
Capacitance @ Frequency275 pF @ 1 kHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C (TA)
Features-
Mounting TypeSurface Mount, MLCV
Package / Case1210 (3225 Metric)
TT-DKEY-478-6100-2-ND,478-6100-1-ND,478-6100-6-ND
in stockINR 83.69999999999999
KYOCERA AVX
1 1
KYOCERA AVX 478-6100-2-ND,478-6100-1-ND,478-6100-6-ND
Sku: TT-DKEY-478-6100-2-ND,478-6100-1-ND,478-6100-6-ND
Description of product
VARISTOR 100V 250A 1210
Product Attributes:
SeriesTransGuard®
Product StatusActive
Maximum AC Volts60 V
Maximum DC Volts85 V
Varistor Voltage (Min)90 V
Varistor Voltage (Typ)100 V
Varistor Voltage (Max)110 V
Current - Surge250 A
Energy2J
Number of Circuits1