OSCONIQ P 2226ILLUMINATIONARCHIT
Product Attributes:
SeriesOSCONIQ® P 2226
Product StatusActive
ColorRed
Wavelength618nm (612nm ~ 624nm)
Current - Test100mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2.1V
Lumens/Watt @ Current - Test110 lm/W
Current - Max250mA
Luminous Flux @ Current/Temperature23lm (18lm ~ 28lm)
Temperature - Test25°C
Viewing Angle120°
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1009 (2622 Metric)
Supplier Device Package1009
Size / Dimension0.102" L x 0.087" W (2.60mm x 2.20mm)
Height - Seated (Max)0.051" (1.31mm)
in stockINR 112.32
ams-OSRAM USA INC.
Description of product
Product Attributes:
SeriesOSCONIQ® P 2226
Product StatusActive
ColorRed
Current - Test100mA
Current - Max250mA
Temperature - Test25°C
Viewing Angle120°
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device Package1009