18-28DC 94-110DB 3500HZ CONT 30X
Product Attributes:
SeriesPK
Product StatusActive
Driver CircuitryIndicator, Internally Driven
Input TypeDC
Voltage - Rated24 V
Voltage Range18 ~ 28V
Frequency3.5kHz
TechnologyPiezo
Operating ModeSingle Tone
Duration-
Sound Pressure Level (SPL)100dB @ 24V, 10cm
Current - Supply20mA
Port LocationTop
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Approval Agency-
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPC Pins
Size / Dimension1.181" Dia (30.00mm)
Height - Seated (Max)0.638" (16.20mm)
Ingress Protection-
TT-DKEY-458-PK-27H35P-24VQ-ND
in stockINR 794.8799999999999
Mallory Sonalert Products Inc.
1 1
Mallory Sonalert Products Inc. 458-PK-27H35P-24VQ-ND
Sku: TT-DKEY-458-PK-27H35P-24VQ-ND
Description of product
Product Attributes:
SeriesPK
Product StatusActive
Input TypeDC
Voltage - Rated24 V
Voltage Range18 ~ 28V
Frequency3.5kHz
TechnologyPiezo
Operating ModeSingle Tone
Duration-
Current - Supply20mA
Port LocationTop
Approval Agency-
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPC Pins