RES 200M OHM 1% 5W AXIAL
Product StatusActive
Resistance200 MOhms
Tolerance±1%
Power (Watts)5W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.315" Dia x 2.047" L (8.00mm x 52.00mm)
Failure Rate-
TT-DKEY-4506-HVLR5208F200MK9-ND
in stockINR 2344.995
RESI
1 1
RESI 4506-HVLR5208F200MK9-ND
RESI 4506-HVLR5208F200MK9-ND
Sku: TT-DKEY-4506-HVLR5208F200MK9-ND
Description of product
RES 200M OHM 1% 5W AXIAL
Product StatusActive
Resistance200 MOhms
Tolerance±1%
Power (Watts)5W
CompositionThick Film
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial