25MM 370 MICRO DC GEARED MOTOR 2
Product Attributes:
SeriesJGA25
Product StatusActive
TypeDC Motor
FunctionGearmotor
Motor Type-
Voltage - Rated24VDC
RPM-
Torque - Rated (oz-in / mNm)13.89 / 98
Power - Rated-
Encoder Type-
Size / DimensionRound - 0.961" Dia (24.40mm)
Diameter - Shaft0.276" (7.00mm)
Length - Shaft and Bearing0.453" (11.50mm)
Mounting Hole Spacing0.669" (17.00mm)
Termination StyleQuick Connect
Features-
Gear Reduction Ratio4.4
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm)-
Operating Temperature-
TT-DKEY-4349-ASJGA25-370-24V-ND
in stockINR 2232
Aslong motor
1 1
Aslong motor 4349-ASJGA25-370-24V-ND
Sku: TT-DKEY-4349-ASJGA25-370-24V-ND
Description of product
Product Attributes:
SeriesJGA25
Product StatusActive
TypeDC Motor
FunctionGearmotor
Motor Type-
Voltage - Rated24VDC
RPM-
Power - Rated-
Encoder Type-