MAGNETIC SWITCH LATCH TO92UA
Product Attributes:
SeriesAutomotive, AEC-Q100
Product StatusActive
FunctionLatch
TechnologyHall Effect
PolarizationNorth Pole, South Pole
Sensing RangeProgrammable
Test Condition-
Voltage - Supply2.7V ~ 24V
Current - Supply (Max)9mA
Current - Output (Max)20mA
Output TypeOpen Drain
FeaturesTemperature Compensated
Operating Temperature-40°C ~ 150°C
Mounting TypeThrough Hole
Supplier Device PackageTO-92-3
Package / CaseTO-226-3, TO-92-3 Short Body
TT-DKEY-413-MLX92232LUA-AAA-200-SP-ND
in stockINR 228.78
Melexis Technologies NV
1 1
Melexis Technologies NV 413-MLX92232LUA-AAA-200-SP-ND
Sku: TT-DKEY-413-MLX92232LUA-AAA-200-SP-ND
Description of product
MAGNETIC SWITCH LATCH TO92UA
Product Attributes:
SeriesAutomotive, AEC-Q100
Product StatusActive
FunctionLatch
TechnologyHall Effect
Sensing RangeProgrammable
Test Condition-
Voltage - Supply2.7V ~ 24V
Current - Supply (Max)9mA
Current - Output (Max)20mA
Output TypeOpen Drain