LINEAR STAGE 200MM FPITCH KNOB
Motor TypeStepper, Bipolar
Stroke Length7.874" (200.00mm)
Load Force (Dynamic)12.36lbf (55.0N)
Load Force (Static)-
Speed1.02 in/s (26.0 mm/s)
Duty Cycle-
Voltage - Rated24 ~ 48VDC
Termination StyleConnector
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Ingress Protection-
Approval AgencyCE
TT-DKEY-4088-X-LSM200A-E03-KX13A-ND
in stockINR 401839.515
Zaber Technologies
1 1
Zaber Technologies 4088-X-LSM200A-E03-KX13A-ND
Sku: TT-DKEY-4088-X-LSM200A-E03-KX13A-ND
Description of product
LINEAR STAGE 200MM FPITCH KNOB
Motor TypeStepper, Bipolar
Stroke Length7.874" (200.00mm)
Load Force (Static)-
Speed1.02 in/s (26.0 mm/s)
Duty Cycle-
Voltage - Rated24 ~ 48VDC
Termination StyleConnector