LINEAR STAGE 25MM FPITCH KNOB
Product Attributes:
SeriesX-LSM-E
Product StatusActive
TypeLinear Axis
Motor TypeStepper, Bipolar
Stroke Length0.984" (25.00mm)
Load Force (Dynamic)12.36lbf (55.0N)
Load Force (Static)-
Speed1.02 in/s (26.0 mm/s)
Duty Cycle-
Voltage - Rated24 ~ 48VDC
ConstructionBall Screw
Accuracy15µm
Acceleration-
FeaturesIntegrated Controller
Gear Reduction Ratio-
Feedback TypeIncremental Encoder
Termination StyleConnector
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Ingress Protection-
Approval AgencyCE
TT-DKEY-4088-X-LSM025A-E03-KX13A-ND
in stockINR 319182.97500000003
Zaber Technologies
1 1
Zaber Technologies 4088-X-LSM025A-E03-KX13A-ND
Sku: TT-DKEY-4088-X-LSM025A-E03-KX13A-ND
Description of product
LINEAR STAGE 25MM FPITCH KNOB
Product Attributes:
SeriesX-LSM-E
Product StatusActive
TypeLinear Axis
Motor TypeStepper, Bipolar
Stroke Length0.984" (25.00mm)
Load Force (Static)-
Speed1.02 in/s (26.0 mm/s)
Duty Cycle-
Voltage - Rated24 ~ 48VDC
ConstructionBall Screw
Accuracy15µm
Acceleration-
FeaturesIntegrated Controller
Gear Reduction Ratio-
Termination StyleConnector