12V GEAR REDUCTION MOTOR
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
Type-
FunctionGearmotor
Motor Type-
Voltage - Rated12VDC
RPM-
Torque - Rated (oz-in / mNm)-
Power - Rated-
Encoder Type-
Size / Dimension-
Diameter - Shaft0.472" (12.00mm)
Length - Shaft and Bearing1.224" (31.10mm)
Mounting Hole Spacing-
Termination StyleQuick Connect
Features-
Gear Reduction Ratio-
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm)-
Operating Temperature-20°C ~ 60°C
TT-DKEY-4052-IND-GM-N30-1000-10D-12-ND
in stockINR 2232
INEED MOTOR
1 1
INEED MOTOR 4052-IND-GM-N30-1000-10D-12-ND
Sku: TT-DKEY-4052-IND-GM-N30-1000-10D-12-ND
Description of product
12V GEAR REDUCTION MOTOR
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
Type-
FunctionGearmotor
Motor Type-
Voltage - Rated12VDC
RPM-
Torque - Rated (oz-in / mNm)-
Power - Rated-
Encoder Type-
Size / Dimension-
Mounting Hole Spacing-
Termination StyleQuick Connect
Gear Reduction Ratio-