22ECT82 10B 6.01
Product Attributes:
Series22ECT82 Ultra EC
Motor TypeBrushless (BLDC)
Voltage - Rated24VDC
RPM20000 RPM
Torque - Rated (oz-in / mNm)13.94 / 98.4
Power - Rated104W
Encoder Type-
Size / DimensionRound - 0.866" Dia (22.00mm)
Diameter - Shaft0.118" (3.00mm)
Length - Shaft and Bearing0.394" (10.00mm)
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm)-
Operating Temperature-30°C ~ 100°C
TT-DKEY-403-3011224004-ND
in stockINR 91668.96
Portescap
1 1
Portescap 403-3011224004-ND
Portescap 403-3011224004-ND
Sku: TT-DKEY-403-3011224004-ND
Description of product
22ECT82 10B 6.01
Product Attributes:
Series22ECT82 Ultra EC
Motor TypeBrushless (BLDC)
Voltage - Rated24VDC
RPM20000 RPM
Power - Rated104W
Encoder Type-