CRYSTAL, 3225, 24.000MHZ, 12PF,
Product Attributes:
SeriesC3E Auto
Product StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency24 MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.030" (0.75mm)
in stockINR 64.8
Aker Technology Corp
Description of product
Product Attributes:
SeriesC3E Auto
Product StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency24 MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance12pF
Operating ModeFundamental
Package / Case4-SMD, No Lead