BOX ABS BLACK 3"L X 2"W
Product Attributes:
SeriesStyle B
Product StatusActive
Container TypeBox, Potting
Size / Dimension3.000" L x 2.000" W (76.20mm x 50.80mm)
Height1.500" (38.10mm)
Area (L x W)6.00in² (38.7cm²)
DesignOpen End(s)
MaterialPlastic, ABS
ColorBlack
Thickness0.070" (1.78mm)
FeaturesMounting Flange
Ratings-
Material Flammability RatingUL94 V-0
TT-DKEY-377-1178-ND
in stockINR 319.68000000000006
Bud Industries
1 1
Bud Industries 377-1178-ND
Bud Industries 377-1178-ND
Sku: TT-DKEY-377-1178-ND
Description of product
BOX ABS BLACK 3"L X 2"W
Product Attributes:
SeriesStyle B
Product StatusActive
Container TypeBox, Potting
Height1.500" (38.10mm)
Area (L x W)6.00in² (38.7cm²)
DesignOpen End(s)
MaterialPlastic, ABS
ColorBlack
Thickness0.070" (1.78mm)