RES 10M OHM 1% 1W RADIAL
Product Attributes:
SeriesTR
Product StatusActive
Resistance10 MOhms
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device PackageRadial
Size / Dimension1.000" L x 0.125" W (25.40mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)0.385" (9.78mm)
Number of Terminations2
Failure Rate-
TT-DKEY-3579-TR10F10M0FKES-ND
in stockINR 1301.535
Vishay Techno
1 1
Vishay Techno 3579-TR10F10M0FKES-ND
Sku: TT-DKEY-3579-TR10F10M0FKES-ND
Description of product
RES 10M OHM 1% 1W RADIAL
Product Attributes:
SeriesTR
Product StatusActive
Resistance10 MOhms
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Package / CaseRadial
Supplier Device PackageRadial