Configuration1 Pair Common Cathode
Voltage - Zener (Nom) (Vz)39 V
Tolerance±5%
Power - Max300 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr100 nA @ 29 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device PackageSOT-23
Impedance (Max) (Zzt)90 Ohms
TT-DKEY-353-DZ23C39HE3-TPTR-ND,353-DZ23C39HE3-TPCT-ND,353-DZ23C39HE3-TPDKR-ND
in stockINR 47.52
Micro Commercial Co
1 1
Micro Commercial Co 353-DZ23C39HE3-TPTR-ND,353-DZ23C39HE3-TPCT-ND,353-DZ23C39HE3-TPDKR-ND
Sku: TT-DKEY-353-DZ23C39HE3-TPTR-ND,353-DZ23C39HE3-TPCT-ND,353-DZ23C39HE3-TPDKR-ND
Voltage - Zener (Nom) (Vz)39 V
Tolerance±5%
Power - Max300 mW
Supplier Device PackageSOT-23
Impedance (Max) (Zzt)90 Ohms