300MW ZENER SOT-23
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
Configuration1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz)3.6 V
Tolerance±5.56%
Power - Max300 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr5 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
GradeAutomotive
QualificationAEC-Q101
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23
Impedance (Max) (Zzt)90 Ohms
TT-DKEY-353-AZ23C3V6HE3-TPTR-ND,353-AZ23C3V6HE3-TPCT-ND,353-AZ23C3V6HE3-TPDKR-ND
in stockINR 54.72
Micro Commercial Co
1 1
Micro Commercial Co 353-AZ23C3V6HE3-TPTR-ND,353-AZ23C3V6HE3-TPCT-ND,353-AZ23C3V6HE3-TPDKR-ND
Sku: TT-DKEY-353-AZ23C3V6HE3-TPTR-ND,353-AZ23C3V6HE3-TPCT-ND,353-AZ23C3V6HE3-TPDKR-ND
Description of product
300MW ZENER SOT-23
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
Tolerance±5.56%
Power - Max300 mW
GradeAutomotive
QualificationAEC-Q101
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device PackageSOT-23
Impedance (Max) (Zzt)90 Ohms