Configuration1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz)4.7 V
Tolerance±1.91%
Power - Max300 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr3 µA @ 2 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device PackageSOT-23
Impedance (Max) (Zzt)80 Ohms
TT-DKEY-353-AZ23B4V7HE3-TPTR-ND,353-AZ23B4V7HE3-TPCT-ND,353-AZ23B4V7HE3-TPDKR-ND
in stockINR 61.919999999999995
Micro Commercial Co
1 1
Micro Commercial Co 353-AZ23B4V7HE3-TPTR-ND,353-AZ23B4V7HE3-TPCT-ND,353-AZ23B4V7HE3-TPDKR-ND
Sku: TT-DKEY-353-AZ23B4V7HE3-TPTR-ND,353-AZ23B4V7HE3-TPCT-ND,353-AZ23B4V7HE3-TPDKR-ND
Tolerance±1.91%
Power - Max300 mW
Supplier Device PackageSOT-23
Impedance (Max) (Zzt)80 Ohms