NTC 13mm 5 oHm Imax 5A Pmax 3.1W
Product Attributes:
SeriesSCK
Product StatusActive
Resistance in Ohms @ 25°C5
Resistance Tolerance±25%
B Value Tolerance-
B0/50-
B25/50-
B25/75-
Operating Temperature-40°C ~ 200°C
Power - Max3.1 W
Length - Lead Wire1.18" (30.00mm)
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseDisc, 13.0mm Dia x 4.3mm W
TT-DKEY-3475-SCK13055NSYAA-ND
in stockINR 136.71
Thinking Electronics Industrial Co.
1 1
Thinking Electronics Industrial Co. 3475-SCK13055NSYAA-ND
Sku: TT-DKEY-3475-SCK13055NSYAA-ND
Description of product
Product Attributes:
SeriesSCK
Product StatusActive
Resistance in Ohms @ 25°C5
Resistance Tolerance±25%
B Value Tolerance-
B0/50-
Power - Max3.1 W
Mounting TypeThrough Hole