NTC 10mm 10 oHm Imax 3A Pmax 2.4
Product Attributes:
SeriesSCK
Product StatusActive
Resistance in Ohms @ 25°C10
Resistance Tolerance±15%
B Value Tolerance-
B0/50-
B25/50-
B25/75-
Operating Temperature-40°C ~ 170°C
Power - Max2.4 W
Length - Lead Wire1.22" (31.00mm)
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseDisc, 10.3mm Dia x 3.8mm W
TT-DKEY-3475-SCK10103LSY-ND
in stockINR 136.71
Thinking Electronics Industrial Co.
1 1
Thinking Electronics Industrial Co. 3475-SCK10103LSY-ND
Sku: TT-DKEY-3475-SCK10103LSY-ND
Description of product
Product Attributes:
SeriesSCK
Product StatusActive
Resistance in Ohms @ 25°C10
Resistance Tolerance±15%
B Value Tolerance-
B0/50-
Power - Max2.4 W
Mounting TypeThrough Hole