RELAY TIME DELAY 100HR 3A 250V
Product Attributes:
SeriesSIRIUS 3RP25
Product StatusActive
Mounting TypeDIN Rail
Relay TypeMechanical Relay
FunctionOn-Delay
CircuitSPDT (1 Form C)
Delay Time0.05 Sec ~ 100 Hrs
Contact Rating @ Voltage3A @ 250VAC
Voltage - Supply12 ~ 240VAC/DC
Termination StyleScrew Terminal
Timing Adjustment MethodScrewdriver Slot
Timing Initiate Method-
TT-DKEY-3473-3RP25251AW30-ND
in stockINR 17532.360000000004
Siemens
1 1
Siemens 3473-3RP25251AW30-ND
Siemens 3473-3RP25251AW30-ND
Sku: TT-DKEY-3473-3RP25251AW30-ND
Description of product
RELAY TIME DELAY 100HR 3A 250V
Product Attributes:
SeriesSIRIUS 3RP25
Product StatusActive
Mounting TypeDIN Rail
Relay TypeMechanical Relay
FunctionOn-Delay
CircuitSPDT (1 Form C)
Delay Time0.05 Sec ~ 100 Hrs