RF ANT WIFI 6GHZ FLEX ADHES UFL
Product Attributes:
SeriesFPC
Part StatusActive
RF Family/StandardWiFi
Frequency GroupWide Band
Frequency (Center/Band)2.4GHz, 5GHz, 6GHz
Frequency Range2.4GHz ~ 2.5GHz, 5.15GHz ~ 5.85GHz, 5.925GHz ~ 7.125GHz
Antenna TypeFlat Patch
Number of Bands3
VSWR2.4, 1.4, 2.4
Return Loss-7.7dB, -15.6dB, -7.7dB
Gain3.2dBi, 7.7dBi, 8.4dBi
Power - Max2 W
FeaturesCable - 100mm
TerminationU.FL (UMCC), IPEX MHF1
Ingress Protection-
Mounting TypeAdhesive
Height (Max)0.008" (0.20mm)
Applications802.11ax, 802.15.4, Bluetooth, Wi-Fi, Wi-Fi 4, Wi-Fi 5, Wi-Fi 6, Wi-Fi 6E
TT-DKEY-343-ANT-W63-FPC2-UFL-100-ND
in stockINR 906.188404
Linx Technologies Inc.
1 1
Linx Technologies Inc. 343-ANT-W63-FPC2-UFL-100-ND
Sku: TT-DKEY-343-ANT-W63-FPC2-UFL-100-ND
Description of product
Product Attributes:
SeriesFPC
Part StatusActive
RF Family/StandardWiFi
Frequency GroupWide Band
Antenna TypeFlat Patch
Number of Bands3
VSWR2.4, 1.4, 2.4
Gain3.2dBi, 7.7dBi, 8.4dBi
Power - Max2 W
FeaturesCable - 100mm
Ingress Protection-
Mounting TypeAdhesive
Height (Max)0.008" (0.20mm)