868MHZ RGHT ANG DIPOLE WHIP SMA
Product Attributes:
SeriesRCL
Part StatusActive
RF Family/StandardGeneral ISM
Frequency GroupUHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band)868MHz
Frequency Range862MHz ~ 876MHz
Antenna TypeWhip, Right Angle
Number of Bands1
VSWR1.9
Return Loss-10.2dB
Gain4.1dBi
Power - Max5 W
Features-
TerminationSMA Male
Ingress Protection-
Mounting TypeConnector Mount
Height (Max)3.846" (97.70mm)
ApplicationsISM, LPWA
TT-DKEY-343-ANT-868-CW-RCL-SMA-ND
in stockINR 1274.850324
Linx Technologies Inc.
1 1
Linx Technologies Inc. 343-ANT-868-CW-RCL-SMA-ND
Sku: TT-DKEY-343-ANT-868-CW-RCL-SMA-ND
Description of product
Product Attributes:
SeriesRCL
Part StatusActive
RF Family/StandardGeneral ISM
Frequency (Center/Band)868MHz
Frequency Range862MHz ~ 876MHz
Antenna TypeWhip, Right Angle
Number of Bands1
VSWR1.9
Return Loss-10.2dB
Gain4.1dBi
Power - Max5 W
TerminationSMA Male
Ingress Protection-
Mounting TypeConnector Mount
Height (Max)3.846" (97.70mm)