RF ANT 490MHZ WHIP STR SMA PLUG
Product Attributes:
SeriesCW
Part StatusActive
RF Family/StandardGeneral ISM
Frequency GroupUHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band)480MHz, 500MHz
Frequency Range470MHz ~ 510MHz
Antenna TypeWhip, Straight
Number of Bands1
VSWR1.5
Return Loss-
Gain1.3dBi
Power - Max10 W
FeaturesO-Ring Compatible
TerminationSMA Male
Ingress Protection-
Mounting TypeConnector Mount
Height (Max)6.209" (157.70mm)
ApplicationsGSM, ISM, LoRaWAN, LTE, SIGFOX
TT-DKEY-343-ANT-490-CW-QW-SMA-ND
in stockINR 1044.258622
Linx Technologies Inc.
1 1
Linx Technologies Inc. 343-ANT-490-CW-QW-SMA-ND
Sku: TT-DKEY-343-ANT-490-CW-QW-SMA-ND
Description of product
Product Attributes:
SeriesCW
Part StatusActive
RF Family/StandardGeneral ISM
Frequency Range470MHz ~ 510MHz
Antenna TypeWhip, Straight
Number of Bands1
VSWR1.5
Return Loss-
Gain1.3dBi
Power - Max10 W
FeaturesO-Ring Compatible
TerminationSMA Male
Ingress Protection-
Mounting TypeConnector Mount
Height (Max)6.209" (157.70mm)