CAP LITH HYBRID 70F 20% 3.8V T/H
Product Attributes:
SeriesVMF
Product StatusActive
Capacitance70 F
Tolerance±20%
Voltage - Rated3.8 V
ESR (Equivalent Series Resistance)100mOhm @ 1kHz
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 70°C
Package / CaseRadial, Can
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)1.063" (27.00mm)
Operating Temperature-15°C ~ 70°C
TT-DKEY-338-VMF706M3R8-ND
in stockINR 1036.4850000000001
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
1 1
Cornell Dubilier Electronics (CDE) 338-VMF706M3R8-ND
Sku: TT-DKEY-338-VMF706M3R8-ND
Description of product
Product Attributes:
SeriesVMF
Product StatusActive
Capacitance70 F
Tolerance±20%
Voltage - Rated3.8 V
Package / CaseRadial, Can
Lead Spacing0.197" (5.00mm)