POT 10K OHM 1/4W PLASTIC LINEAR
Product StatusActive
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±20%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Adjustment TypeTop Adjustment
Temperature Coefficient±1000ppm/°C
Actuator TypeSlotted
Actuator Length0.220" (5.59mm)
Actuator Diameter0.125" (3.18mm)
Bushing Thread-
Mounting TypeThrough Hole
TT-DKEY-3310Y-025-103L-ND
in stockINR 630.4480000000001
Bourns Inc.
1 1
Bourns Inc. 3310Y-025-103L-ND
Bourns Inc. 3310Y-025-103L-ND
Sku: TT-DKEY-3310Y-025-103L-ND
Description of product
Product StatusActive
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±20%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Adjustment TypeTop Adjustment
Actuator TypeSlotted
Actuator Length0.220" (5.59mm)