RF ANT 2.45GHZ DOME TNC M BRKT
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
RF Family/StandardWiFi
Frequency GroupUHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
Frequency (Center/Band)2.45GHz, 5.4GHz
Frequency Range2.4GHz ~ 2.5GHz, 4.9GHz ~ 5.9GHz
Antenna TypeDome
Number of Bands2
VSWR2
Return Loss-
Gain3dBi, 3.5dBi
Power - Max10 W
Features-
TerminationTNC Male
Ingress ProtectionIP67
Grade-
Qualification-
Mounting TypeBracket Mount, Through Hole
Height (Max)1.732" (44.00mm)
ApplicationsBluetooth, Wi-Fi
TT-DKEY-3299-WLP2458NGP-ND
in stockINR 3846.2400000000002
Amphenol PCTEL
1 1
Amphenol PCTEL 3299-WLP2458NGP-ND
Sku: TT-DKEY-3299-WLP2458NGP-ND
Description of product
RF ANT 2.45GHZ DOME TNC M BRKT
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
RF Family/StandardWiFi
Antenna TypeDome
Number of Bands2
VSWR2
Return Loss-
Gain3dBi, 3.5dBi
Power - Max10 W
TerminationTNC Male
Ingress ProtectionIP67
Grade-
Qualification-
Height (Max)1.732" (44.00mm)