RF ANT 2.45GHZ DOME RP-SMA M PAN
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
RF Family/StandardWiFi
Frequency GroupUHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
Frequency (Center/Band)2.45GHz, 5.4GHz
Frequency Range2.4GHz ~ 2.5GHz, 4.9GHz ~ 5.9GHz
Antenna TypeDome
Number of Bands2
VSWR2
Return Loss-
Gain5dBi, 7dBi
Power - Max50 W
FeaturesCable - 914mm
TerminationRP-SMA Male (4)
Ingress ProtectionIP54
Grade-
Qualification-
Mounting TypePanel Mount
Height (Max)8.583" (218.00mm)
Applications802.11ac
TT-DKEY-3299-MPMI2458-4-RPSMA-ND
in stockINR 36303.84
Amphenol PCTEL
1 1
Amphenol PCTEL 3299-MPMI2458-4-RPSMA-ND
Sku: TT-DKEY-3299-MPMI2458-4-RPSMA-ND
Description of product
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
RF Family/StandardWiFi
Antenna TypeDome
Number of Bands2
VSWR2
Return Loss-
Gain5dBi, 7dBi
Power - Max50 W
FeaturesCable - 914mm
TerminationRP-SMA Male (4)
Ingress ProtectionIP54
Grade-
Qualification-
Mounting TypePanel Mount
Height (Max)8.583" (218.00mm)