RF ANT 915MHZ/2.45GHZ DOME BASE
Product Attributes:
SeriesBMLPV
Product StatusActive
RF Family/Standard-
Frequency GroupUHF (300MHz ~ 1GHz), UHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency (Center/Band)915MHz, 2.45GHz
Frequency Range902MHz ~ 928MHz, 2.4GHz ~ 2.5GHz
Antenna TypeDome
Number of Bands2
VSWR2
Return Loss-
Gain3dBi, 4dBi
Power - Max100 W
Features-
Termination-
Ingress ProtectionIP67
Grade-
Qualification-
Mounting TypeBase Mount
Height (Max)-
Applications-
TT-DKEY-3299-BMLPVDB902/2400-ND
in stockINR 3810.24
Amphenol PCTEL
1 1
Amphenol PCTEL 3299-BMLPVDB902/2400-ND
Sku: TT-DKEY-3299-BMLPVDB902/2400-ND
Description of product
Product Attributes:
SeriesBMLPV
Product StatusActive
RF Family/Standard-
Antenna TypeDome
Number of Bands2
VSWR2
Return Loss-
Gain3dBi, 4dBi
Power - Max100 W