RF ANT 825MHZ WHIP N TYP F POLE
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
RF Family/StandardCellular
Frequency GroupUHF (300MHz ~ 1GHz), UHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency (Center/Band)825MHz, 2.2GHz
Frequency Range690MHz ~ 960MHz, 1.7GHz ~ 2.7GHz
Antenna TypeWhip, Straight
Number of Bands2
VSWR2.5
Return Loss-
Gain2dBi, 2dBi
Power - Max25 W
Features-
TerminationN Type Female
Ingress Protection-
Grade-
Qualification-
Mounting TypePole Mount
Height (Max)9.000" (228.60mm)
Applications2G, 3G, 5G, Cellular, LTE
TT-DKEY-3299-BMHO69027002NF-ND
in stockINR 6481.44
Amphenol PCTEL
1 1
Amphenol PCTEL 3299-BMHO69027002NF-ND
Sku: TT-DKEY-3299-BMHO69027002NF-ND
Description of product
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
RF Family/StandardCellular
Antenna TypeWhip, Straight
Number of Bands2
VSWR2.5
Return Loss-
Gain2dBi, 2dBi
Power - Max25 W
TerminationN Type Female
Ingress Protection-
Grade-
Qualification-
Mounting TypePole Mount
Height (Max)9.000" (228.60mm)