DIODE ZENER ARRAY 43V SOT23-3
Configuration1 Pair Common Cathode
Voltage - Zener (Nom) (Vz)43 V
Tolerance±6.98%
Power - Max300 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr100 nA @ 35 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
Grade-
Qualification-
Supplier Device PackageSOT-23-3
Impedance (Max) (Zzt)100 Ohms
in stockINR 57.6
Diodes Incorporated
Description of product
DIODE ZENER ARRAY 43V SOT23-3
Voltage - Zener (Nom) (Vz)43 V
Tolerance±6.98%
Power - Max300 mW
Grade-
Qualification-
Impedance (Max) (Zzt)100 Ohms