DIODE ZENER ARRAY 4.7V SOT363
Product StatusActive
Configuration3 Independent
Voltage - Zener (Nom) (Vz)4.7 V
Tolerance±6%
Power - Max200 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr3 µA @ 2 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900 mV @ 10 mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Supplier Device PackageSOT-363
Impedance (Max) (Zzt)80 Ohms
TT-DKEY-31-BZX84C4V7TS-7-FTR-ND,31-BZX84C4V7TS-7-FCT-ND,31-BZX84C4V7TS-7-FDKR-ND
in stockINR 60.48
Diodes Incorporated
1 1
Diodes Incorporated 31-BZX84C4V7TS-7-FTR-ND,31-BZX84C4V7TS-7-FCT-ND,31-BZX84C4V7TS-7-FDKR-ND
Sku: TT-DKEY-31-BZX84C4V7TS-7-FTR-ND,31-BZX84C4V7TS-7-FCT-ND,31-BZX84C4V7TS-7-FDKR-ND
Description of product
DIODE ZENER ARRAY 4.7V SOT363
Product StatusActive
Configuration3 Independent
Tolerance±6%
Power - Max200 mW
Supplier Device PackageSOT-363
Impedance (Max) (Zzt)80 Ohms