SMD-8, 600V / 80MA, SSR RELAY SP
Product Attributes:
Series38
Product StatusActive
Mounting TypeSurface Mount
CircuitSPST-NO (1 Form A) x 2
Output TypeAC, DC
Voltage - Input1.17VDC
Voltage - Load0 V ~ 600 V
Load Current70 mA
On-State Resistance (Max)60 Ohms
Termination StyleGull Wing
Operating Temperature-
Package / Case8-SMD (0.300", 7.62mm)
Supplier Device Package8-SMD
Qualification-
TT-DKEY-3008-AC38F-R1TR-ND,3008-AC38F-R1CT-ND,3008-AC38F-R1DKR-ND
in stockINR 564.48
Bright Toward Industrial Co., Ltd.
1 1
Bright Toward Industrial Co., Ltd. 3008-AC38F-R1TR-ND,3008-AC38F-R1CT-ND,3008-AC38F-R1DKR-ND
Sku: TT-DKEY-3008-AC38F-R1TR-ND,3008-AC38F-R1CT-ND,3008-AC38F-R1DKR-ND
Description of product
Product Attributes:
Series38
Product StatusActive
Mounting TypeSurface Mount
CircuitSPST-NO (1 Form A) x 2
Output TypeAC, DC
Voltage - Input1.17VDC
Voltage - Load0 V ~ 600 V
Load Current70 mA
Termination StyleGull Wing
Operating Temperature-